AÇIKLAMA

Keten, doğal bir elyaftır. Çok dayanıklı olması ve esnememesi nedeniyle Döşemelik olarakta kulanılan keten, toz çekmez ve kendini bırakmaz. Güneşte rengi solmaz. Duvara asıldığında ses ve ısı yalıtımı sağlar. Yumuşak, emici ve tüylenmeyen dokusuyla banyo ve mutfakta idealdir. Havadar ve rahat olduğu için yatak örtüsü olarak kulanıldığında cilde tazelik ve ferahlık hissi verir. Pamuktan üç kat daha sağlam ve parlaktır. Parlakliğı yüzünden yansıma özelliği taşır, serinleticidir. Nem emiciliği pamuktan daha yüksektir. Isıya dayanıklıdır. Perdeler, peçeteler, döşemelikler, halılar, koltuk kılıfları, yatak örtüleri, şeritler, bezler, çamaşırlar… Keten her yerde kullanılabilir.

Ketenli dokumalar oldukça dayanıklı ve emici olurlar. Kaygan keten lifinde yapılan ketenli dokumalar içinde havayı saklı tutamaz. Bu onun taze ve serin hissedilmesini sağlar. Nemi alıp hemen atmosfere bırakması sıcak ortamlarda vücudu havalandırıcı etki yapar. Dolayısıyla, yazlık giyimde ve sıcak bölgelerde yatak çarşaflarında da kulanıma uygundur. Keten ipliği eğilmez sert yapısından dolayı, örmeden çok dokumada kullanılır.
Çok çabuk buruşan doğal keten nemli iken ütülenmelidir.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

Boteks Perde güncel renk, doku ve desenleri yakından takip eder ve Türk tüketicisine yenilikleri ve moda trendlerini ilk olarak sunmayı hedefler. Alanında uzman ekibimizle sizlere geniş desen ve ürün yelpazesi sunuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

  • En az kaç m satın alabilirim ?

    Beğendiğiniz kumaşlar’ dan 1,00 mt den başlıyarak stok miktarınca dilediğiniz metre’ de satın alabilirsiniz.

  • Nasıl Sipariş verebilirim?

    Beğendiğiniz ürünü info@boteksperde.com adresine olarak iletip yada 0555 000 00 00 numaradan arayıp iletebilirsiniz.

  • Siparişim kaç günde gelir?

    Sipariş vermek istediğiniz ürün tarafımıza iletildikten sonra stok durumu mevcut ise 3 iş günü içinde kargoya verilir.

Tavsiye Kumaş Çeşitleri

© Copyright 2018 Boteks Perde Tüm Hakları Sakldır